zadłużenie a wzięcie kredytu
Pożyczki

Czy można otrzymać pożyczkę będąc zadłużonym?

Ilość osób zadłużonych z roku na rok rośnie. Widniejąc na listach BIK i BIG nie ma szans, by otrzymać kredy w banku, a zaciągnięcie kolejnego zobowiązania może być rozwiązaniem trudnej sytuacji finansowej i pomocą w wyjściu z długów. Z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które mając na uwadze potrzeby swoich klientów stworzyły im możliwość wzięcia pożyczki na zupełnie innych warunkach.

Pożyczka dla zadłużonych – kiedy warto z niej korzystać?

Mając niespłacone zobowiązania, zaciągnięcie kolejnego wydaje się nie być dobrym pomysłem. Zdarza się jednak, że to jedyne rozwiązanie, które pomoże wyjść ze spirali zadłużenia. Pożyczka dla zadłużonych na większą kwotę będzie w stanie pokryć bieżące kredyty i pożyczki, których raty łącznie były zbyt wysokie, by opłacać je każdego miesiąca. Natomiast pożyczka długoterminowa pozwoli na ustalenie niższej kwoty raty.

Chwilówka będzie dobrym pomysłem, jeśli wkrótce na koncie ma się pojawić większy zastrzyk gotówki, a wcześniej upływa termin spłaty. To rozwiązanie zazwyczaj nie wymaga wskazywania dochodów, a historia kredytowa nie jest sprawdzana. Z raportu Citi Handlowy1 przeprowadzonego przez Fundację Kronenberga wynika, że aż 31 proc. osób decyduje się na taką pożyczkę dla zadłużonych, gdyż firmy nie wymagają posiadania zdolności kredytowej.

Jakie opcje ma do wyboru osoba zadłużona?

  1. Pożyczka dla zadłużonych – oferta stworzona przede wszystkim dla osób posiadających długi. Warunki przyznania pożyczki nie są tak rygorystyczne, jak w bankach, dlatego otwierają możliwość wyjścia ze spirali długów.
  2. Pożyczka z gwarantem – to jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań. Znalezienie poręczyciela nie należy do łatwych z dwóch powodów:
  • zostanie żyrantem to duża odpowiedzialność, której wiele osób się boi
  • duże wymagania instytucji wobec gwarantów.

Choć osoba zadłużona może otrzymać pożyczkę, powinna zadać sobie dwa pytania, nim podejmie decyzję:

  1. Czy moja sytuacja finansowa ulegnie polepszeniu po zaciągnięciu kolejnego zobowiązania?
  2. Jaka kwota będzie odpowiednia, by wyjść z długów i jaką będę w stanie spłacać?