Wakacje

Gdzie wyjechać na ferie zimowe?

Zima to dla wielu najlepszy czas na odpoczynek w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Coraz więcej Polaków planuje wyjazdy właśnie w tym okresie ze względu na możliwości różnych form spędzania czasu, które w okresie letnim są niemożliwe. Choć zdecydowana większość wybiera standardowe kierunki, czyli góry, to całkiem duży odsetek wybiera zupełnie przeciwległy cel podróży.

Zimno czy ciepło?

Wybierają miejsce spędzenia ferii zimowych konieczne jest zastanowienie się nad tym, jak lubimy spędzać czas. Jeśli sporty zimowe, takie jak narciarstwo czy snowboarding są nieodzownym elementem każdej podróży najlepszym miejscem na spędzenie czasu będą oczywiście góry. Wśród najczęściej wybieranych kierunków w Polsce są Czarna Góra w Sudetach, Krynica, Zieleniec z widokiem na Tatry, Szklarska Poręba oraz Kasprowy Wierch. Nie tylko stoki, ale również ośrodki wypoczynkowe gwarantują wysoki poziom, dzięki czemu spędzone ferie zimowe będą wyjątkowym czasem odpoczynku i rekreacji.

Inaczej sytuacja wygląda, kiedy w tym czasie pragnie się uciec od zimnych temperatur, śniegu i lodu. Ciepłe ferie zimowe nie są dostępne w granicach naszego kraju, dlatego rozważyć należy wyjazd zagranicę.

A co dla osób, które nie lubią sportów zimowych?

Polskie góry to również doskonałe rozwiązanie dla osób, których pasją jest zwiedzanie lub korzystanie z udogodnień hotelu lub uzdrowiska. Wybierając jedne z najlepszych lokalizacji, takie jak Karpacz, Zakopane czy Krynica Zdrój można liczyć na szeroką ofertę ośrodków turystycznych o wyjątkowym wyposażeniu.

Koszt ferii zimowych

W zależności od wybranego miejsca wyjazd może wiązać się z bardzo dużymi wydatkami. Jeśli urlop na ten okres planowany jest wcześniej, większość osób przygotowuje się finansowo do wydatków, dzięki czemu może cieszyć się feriami, bez konieczności zaciągania kredytu czy pożyczki w bankach lub parabankach. Oszczędności na wakacje i ferie zimowe powinny być stałym elementem budżetu domowego, które odkładane w wybranej kwocie są przez cały rok.