Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych
Bez kategorii

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – najczęściej zadawane pytania

Pożyczanie pieniędzy w instytucjach pozabankowych stało się łatwe, bezpieczne i dostępne niemal dla każdego. To duża dogodność i jednocześnie ogromne ryzyko, jeśli do tego typu produktów finansowych podchodzi się nieodpowiedzialnie. Z ogólnopolskiego raportu o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach1 wynika, że liczba zadłużonych osób niedługo wynosić będzie 3 miliony! Dla wielu z tych osób szansę na wyjście z zadłużenia stanowi konsolidacja. Wyjaśniamy, jak i kiedy można ubiegać się o tzw. połączenie rat w jedną mniejszą.

Czy w przypadku konsolidacji raty się sumują?

Choć kredyt konsolidacyjny często jest określany jako połączenie rat, to w rzeczywistości cała procedura wygląda nieco inaczej i polega na uregulowaniu przez instytucję naszych zobowiązań, a następnie wyznaczeniu wysokości jednej raty oraz okresu kredytowania, będących dogodnymi i dopasowanymi do aktualnej sytuacji finansowej.

Czy kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych dają możliwość dopożyczenia dodatkowych pieniędzy?

Wnioskujący o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych może ubiegać się o dobranie ustalonej kwoty do posiadanego kredytu, jeśli jego zdolność kredytowa w ocenie instytucji finansowej jest dobra. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wliczana jest ona do całkowitej kwoty kredytu.

Dlaczego bank odmówił skonsolidowania kredytu?

W przypadku banków o konsolidację kredytów trzeba starać się nim sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu i dojdzie do powstania zaległości w spłacie zobowiązań. Odmowa ze strony banku nie przekreśla jednak możliwości wyjścia z zadłużenia. Konsolidacje dostępne są również w ofertach firm pożyczkowych. Innym rozwiązaniem, stanowiącym doskonałą alternatywę do kredytu konsolidacyjnego jest pożyczka długoterminowa dla osób zadłużonych. Jeśli wysokość pożyczanej w taki sposób kwoty jest w stanie pokryć wszystkie posiadane zobowiązania, to rozwiązanie pozwoli uwolnić się od długów i również, jak w przypadku konsolidacji, płacić jedną i mniejszą ratę.

1https://media.bik.pl/publikacje/read/425998/infodlug-ogolnopolski-raport-o-zaleglym-zadluzeniu-i-niesolidnych-dluz-2019-03-11