pożyczki online na oświadczenie
Pożyczki

Pożyczka na oświadczenie online – szybko i bezpiecznie!

pożyczka na dowód bez zaświadczeńKorzystanie z firm pożyczkowych nigdy wcześniej nie było tak ogólnodostępne i bezpieczne, jak teraz. Wprowadzenie i niemal coroczna nowelizacja ustawy antylichwiarskiej sprawia, że każdy konsument może w sposób korzystny dla siebie zaciągnąć zobowiązanie bez ryzyka strat finansowych. Oświadczenie jest dodatkowo o tyle atrakcyjną formą, że umożliwia wzięcie pożyczki nawet tym klientom, którzy posiadają negatywną historię kredytową.

Co mówi polskie prawo o sposobie oceny klienta?

Instytucje finansowe udzielające zobowiązań mają obowiązek oceny zdolności klienta i ryzyka związanego z przyznaniem mu pożyczki online na oświadczenie – art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715). W tym samym artykule czytamy jednak:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

Ustawa antylichwiarska a korzystne i bezpieczne pożyczanie

Problem z nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych minął z 2011 rokiem, kiedy w życie wcielono ustawę antylichwiarską. Dzięki niej korzystanie z ofert firm pożyczkowych jest nie tylko bezpieczne, ale również korzystne – ustawa reguluje wysokość kosztów pozaodsetkowych, zabrania oferowania dodatków w postaci ubezpieczeń klientom, z którymi nie są one związane (np. emerytowi, któremu proponuje się ubezpieczenie na wypadek utraty pracy) oraz zwrot odsetek, jeśli zobowiązanie zostanie spłacone wcześniej.

Pożyczka na oświadczenie online krok po kroku

  1. Wypełnienie wniosku o przyznanie wybranej pożyczki online na oświadczenie

  2. Pomyślne przejście przez proces weryfikacji (wykonanie przelewu na 1 gr lub 1 zł)

  3. Decyzja o pozytywnej bądź negatywnej decyzji

  4. Przelew środków na konto, jeśli pożyczka zostanie przyznana.

Cała procedura może trwać zaledwie kilkadziesiąt minut do kilku godzin.