czym sa pozyczki na raty dla zadluzonych
Pożyczki

Pożyczki bez baz na dowód – jak otrzymać pożyczkę będąc zadłużonym?

Problem w spłaceniu zobowiązań skutkuje trudnościami w zaciągnięciu pozyczki na dowod dla zadluzonych w przyszłości. Bez względu na przyczynę opóźnień, większość banków z dużym dystansem podchodzi do klientów, którzy mogliby okazać się niesolidni, dlatego rozpatrywane wnioski zazwyczaj są negatywne. Nie oznacza to jednak, że osoby zadłużone nie mają żadnych szans na uzyskanie gotówki. Wiele firm pożyczkowych przygotowuje specjalne oferty, dzięki którym możliwe jest pożyczenie bez sprawdzania baz.

Co mówi polskie prawo o ocenie ryzyka podczas przyznawania pożyczek?

Na wszystkie instytucje finansowe narzucony jest obowiązek oceny ryzyka finansowego związanego z przyznaniem pozyczki na dowod dla zadluzonych osobie posiadającej zadłużenia. W tym celu powstały liczne bazy, w których gromadzone są informacje nie tylko na temat zadłużeń, ale również historii kredytowej, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej. Na podstawie takich informacji instytucja finansowa może określić, czy klient, który złożył wniosek o pożyczkę jest solidny czy też stanowi ryzyko. Jak więc możliwe jest otrzymanie pozyczki na dowod dla zadluzonych bez baz na dowód? Odpowiedzią jest art.9. z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715), który wskazuje, że :

„Kredytodawca przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”1

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.”.

Pożyczki bez baz na dowód – czym jest oświadczenie?

Oświadczenie to informacje wskazane przez osobę wnioskującą o przyznanie pożyczki na temat jej dochodów. Proces nie wymaga żadnego dodatkowego zaświadczenia ani dokumentów, które potwierdzałyby wskazaną kwotę lub jej źródło. Pożyczki z oświadczeniem o dochodach to sposób na uzyskanie rzetelnych informacji. Jednak każde oświadczenie wzbudzające wątpliwości może zostać sprawdzony. W takiej sytuacji wnioskujący zostanie poproszony o przedstawienie odpowiednich dokumentów.