kredyt w całości online
Pożyczki

Zakres i przedmiot umowy kredytowej dla zadłużonych

Coraz częściej, zamiast spędzać mnóstwo czasu w oddziałach banków czy instytucji pozabankowych, wiele osób wybiera Internet i aplikowanie o szybką pożyczkę raz dwa. Warto jednak wiedzieć, jaki jest prawny status tego rodzaju umowy oraz jaki powinien być przedmiot samej umowy.

Źródło prawa – kredyty dla zadłużonych online

Zgodnie z prawem banki podlegają ustawie o prawie bankowym i to ono konkretyzuje wszelkie kwestie dotyczące pożyczania pieniędzy. W przypadku instytucji pozabankowych oraz kredytów gotówkowy dla zadłużonych online, mamy do czynienia z kwestią ustawy o kredycie konsumenckim. Co ona określa i do czego się odnosi?

Zakres przedmiotowy ustawy. Ustawa określa:

  1. zasady i tryb zawierania umów o kredyt konsumencki;
  2. obowiązki kredytodawcy i pośrednika kredytowego w zakresie informacji udzielanych przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki oraz obowiązki konsumenta, kredytodawcy i pośrednika kredytowego w związku z zawartą umową o kredyt konsumencki;
  1. skutki uchybienia obowiązkom kredytodawcy.

Punkt trzeci został uchylony.

Co powinna zawierać umowa nazwana o kredyt dla zadłużonych?

Biorąc kredyt gotówkowy w Koninie dla zadłużonych online, musisz wiedzieć, co powinna zawierać umowa, którą zawierasz. Z jednej strony powinna zawierać dane adresowe Twoje oraz pożyczkodawcy. Dalej chodzi o kwestie przedmiotu umowy oraz wielu innych aspektów, np. stóp procentowych oraz terminów odnoszących się do oddania kredytu gotówkowego.

Umowa powinna być zawarta na dokładną kwotę całkowitą kredytu. Raty mogą być stałe lub zmienne, w zależności od wybranej opcji. Warto pamiętać, że przez Internet także trzeba będzie przejść weryfikację oraz przedstawić dokument tożsamości.

Jaki powinien być dobry kredyt?

Jeśli chodzi o samo kredytowanie, powinno ono być dostępne dla każdego, nawet dla zadłużonych. Dodatkowo chodzi także o kredytowanie szybkie i proste. Dzięki internetowi pieniądze mogą znajdować się na koncie już po kilkunastu minutach od wydania decyzji. Żadnego oczekiwania i żadnego stresowania się, pieniądze na już.